
Van egy kerékpárja, de annak állapota és megjelenése miatt inkább újat szeretne? Mi lenne, ha pénzt takarítana meg és egy új kerékpár vásárlása helyett felújítaná a meglévőt? Ezzel az „újrahasznosítással” jót tesz a bolygónknak is. Az alábbiakban megtudhatja, hogy melyik festék a legjobb választás a felújításhoz és hogyan zajlik a folyamat.
Erre van szüksége:
- 1 doboz JUBIN Metal primer vízbázisú korróziógátló alapozó bevonat
- 1 doboz JUBIN Metal vízbázisú korróziógátló festék fémfelületekre, a kívánt színárnyalatban
- 4-6 cm szélességű ecset a kerékpár méretétől függően
- Védőkesztyű
- Drótkefe vagy csiszolópapír
- Rozsdaeltávolító (opcionálisan, ha szükséges)
A felújítás lépései
- Rozsda eltávolítása: Távolítsa el a rozsdát drótkefével vagy 80–120-as szemcseméretű csiszolópapírral. Használhat rozsdaeltávolítót is, hogy megkönnyítse a folyamatot.
- Rosszul tapadó festék eltávolítása: Ha a meglévő festék hámlik, amennyire lehetséges – ideális esetben teljesen – távolítsa el drótkefével vagy 150–180-as csiszolópapírral.
- Felületek mattítása: Ha a meglévő festék jól tapad, finoman csiszolja át az összes felületet 220-as vagy annál finomabb csiszolópapírral, hogy a felület mattá váljon, ezáltal javítva a tapadást a további rétegekhez.
- Alapozás: Ha az összes régi festéket eltávolította, alkalmazza a JUBIN Metal primer alapozót két rétegben. Az első réteg teljes száradása után vigye fel a második réteget.
- Krómozott részek festése: Ha a krómozott részeket is fel szeretné újítani, finoman csiszolja meg azokat 220-as vagy finomabb csiszolópapírral, majd folytassa az alapozással és festéssel a 4. és 5. lépések szerint.
- Festés: Körülbelül 12 órás száradási idő után vigyen fel két réteg JUBIN Metal korróziógátló festéket a kívánt színben. A rétegek között és a festés befejezése után hagyja a festéket alaposan megszáradni.
- Eszközök tisztítása és tárolás: A munka végeztével gondosan zárja le a fel nem használt festéket és mossa el a szerszámokat vízzel.